Soutěž s námi o zájezd CALI TRIP

Heřmánek pravý

Neohodnoceno
Heřmánek z čeledi Hvězdnicovitých, neagresivně vonící bylina s širokým léčivým využitím. Bylina nenáročná na pěstování. Semínka heřmánku pravého.
Dostupnost Skladem
23 Kč
Heřmánek pravý
Neohodnoceno
Diskrétní balení
Diskrétní balení
Profesionální podpora
Profesionální podpora
ZDARMA nad 3000Kč
ZDARMA nad 3000Kč

Heřmánek je jednoletá, příjemně aromaticky vonící bylinka s úžasnými schopnostmi. Má přímou, dost větvenou lodyhu, dorůstá cca velikosti 15–50cm. Jemné listy jsou střídavé, 2–3 krát peřenodílné s plochými, čárkovitými úkrojky.

Heřmánek kvete od května do září. Je skvělým doplňkem vaší zahrady. Heřmánek pravý obsahuje široký komplex účinných a zdraví prospěšných látek. Kromě temně modré silice, jejíž hlavní složkou je Chamazulen, obsahuje další účinné látky, jako je Bisabolol, Matricin, Farnesen, flavonoidy, kumariny, terpeny a další látky. Heřmánek pravý je znám svou léčivou silou již od Antiky. Působí protizánětlivě, desinfekčně, protialergicky. Vylepšuje imunitu, uvolňuje křeče či podporuje pocení. Kromě vnitřní aplikace je výborným pomocníkem při řešení zevních neduhů.

Zevně se heřmánek využívá k obkladům na špatně se hojící rány, kožní vyrážky, alergické kožní projevy, lehké popáleniny či na hemoroidy. Heřmánek urychluje hojení, snižuje bolest a zabraňuje vytvoření jizev. Heřmánkový nálev zase používali už naši předkové jako kloktadlo a k výplachům při onemocnění a zánětech ústní dutiny a hrtanu.

Je vhodný na obklady a vymývání očí při zánětech očních spojivek. Používá se také k ošetření vlasů a pokožky hlavy. Nálev je také vhodný přidat do relaxační koupelové lázně. Velmi se také heřmánek používá v kosmetice. Je obsažen v řadě kosmetických přípravků, v pleťových vodách, mastech, krémech, vlasových přípravcích, ústních vodách a v dalších přípravcích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: